fbpx

Sadrokartónové práce


Sadrokartónové práce

Sadrokartón je ideálny materiál na interiérové stavebné práce. Jeho vlastnosti ho uprednostňujú pred inými materiálmi. Sadrokartón sa nesmie používať ako materiál nosných konštrukcií a nie je vhodný ani do exteriéru.

V suchom interiérovom prostredí aj nevykurovaných priestorov je sadrokartón základným konštrukčným materiálom. Pre interiéry je vyhovujúce aj jeho maximálne úžitkové zaťaženie teplom na povrchu, aj odolnosť voči relatívnej vlhkosti vzduchu.

Moderné sadrokartónové materiály majú aj vyššiu ako štandardnú odolnosť voči relatívnej interiérovej vlhkosti. V priestoroch s vyšším rizikom požiaru je vhodné aplikovať protipožiarne sadrokartónové materiály. Existujú aj špeciálne sadrokartóny s vyššou odolnosťou voči hluku.


Sadrokartónové práce

Variabilnosť sadrokartónu nie je jeho jedinou výhodou oproti iným materiálom. Ďalšou kľúčovou prednosťou je praktická absencia vlhkých procesov pri práci s týmto materiálom. Ďalšou nespornou pozitívnou vlastnosťou je ľahkosť sadrokartónu. Nezanedbateľná je aj hygienickosť a aj vlastnosti regulujúce interiérovú vlhkosť.

Sadrokartón je pevný, jednoducho a ľahko tvarovateľný a rezateľný materiál. Má aj dlhú dobu životnosti, pozitívne sú aj izolačné vlastnosti a samozrejme rýchla a jednoduchá inštalácia. So sadrokartónom je radosť robiť.

Profesionálni stavebníci vedia, že priemyselná výroba sadrokartónových dosiek začala už začiatkom minulého storočia. Vývoj tohto materiálu dospel až tak, že je v interiéroch prakticky nenahraditeľný.

Sadrokartónové práce

Každý fachman, ktorý pracuje so sadrokartónom, pozná aj jeho „muchy“. Tento materiál je háklivý na isté druhy náterov a vyžaduje špeciálne prípravky. Pri finálnom prebrusovaní je aj viac prašný. My si so sadrokartónom dokážeme poradiť a vieme, ako s ním pracovať a ako ho spracovať, opracovať a finálne doladiť.

Pracujeme so sadrokartónom vo všetkých jeho možných podobách a spôsoboch využitia. Profesionálne, rýchlo, presne, precízne a čisto. S týmto materiálom máme dlhoročné, neoceniteľné skúsenosti.


Vyskúšajte, čo všetko so sadrokartónom dokážeme.

Kontaktujte nás.

Заказать звонок
+
Жду звонка!