fbpx

Omietkarské práce


Omietkarske prace

Naťahovanie stierok a omietok na múry a steny patrí medzi exteriérové, alebo drobné interiérové stavebné práce. Tie z portfólia dokončovacích. Omietka je vlastne vakovka, technicky je to vrstva, zvyčajne zo zmesi stavebného materiálu v konzistencii malty, ktorou sa pokrýva povrch neomietnutého múru v exteriéri, alebo neomietnutej steny v interiéri.

A keďže múry a steny môžu byť z rôznych materiálov, treba na ne natiahnuť tú správnu omietku, ktorá bude na podklade po zaschnutí dlhodobo držať. Múry a steny treba omietnuť aj správnym spôsobom. Aj omietanie má svoje technické a pracovné postupy. Je v tom trošku chémie, fyziky, štipka alchýmie a najmä kopec fortieľnej, zručnej roboty.


  1. Podľa umiestnenia môžeme omietky rozdeliť na vnútorné, interiérové a vonkajšie, teda prakticky fasádne.
  2. Podľa použitého materiálu a aj hrúbky rozdeľujeme interiérové omietky na vápenné, cementové, sadrové, vápenno-cementové.
  3. Exteriérové omietky môžeme rozdeliť na štukové a hlinené. Podľa úpravy povrchu delíme omietky na hrubé, hladké a ozdobné.
Zateplovanie Fasad Slovensko

Neškolení nestavbári zrejme nevedia, že omietanie sa učí už v prvom ročníku stredných stavebných škôl. Je to teda jedna zo základných murárskych zručností.

Kvalitné a estetické spracovanie a vyhotovenie omietok je praktickým základom dokončovacích, maliarskych a natieračských prác. Keď sú omietky nahodené tak, ako treba, je radosť s nimi pracovať ďalej.

Málo laikov zrejme vie, že omietky patria do skupiny interiérových a exteriérových náterov. Omietanie je teda do istej miery súčasťou maliarskych a natieračských stavebných prác.


Zručnosť spojená s profesionalitou, podložená skúsenosťami, naša fortieľna práca s modernými materiálmi a technológiami vytvárajú naše kvalitné omietky.


Presne také, aké majú byť: funkčné, trvácne, rovné, presné, estetické, pekné a pripravené na maliarske a natieračské povrchové úpravy.


Presvedčte sa sami a kontaktujte nás.

Заказать звонок
+
Жду звонка!